Головна | Реєстрація | Вхід | RSSП`ятниця, 29.03.2024, 15:51

Ваньовицька СЗШ І-ІІІ ступенів

Краєзнавчий музей

Краєзнавчий музей при Ваньовицькій СЗШ І-ІІІст

Краєзнавчий музей на базі Ваньовицької СЗШ І-ІІІ ст. (с.Ваньовичі Самбірського району) відкрито 25.11.2008 р. Зачинателем і організатором музейної справи була вчитель історії Фляк Олександра Ярославівна. Педагогічний колектив школи активно працював над створенням шкільного музею, який представляє життя і побут нашого села і став культурно-освітнім осередком школи.

Педагогічним і учнівським колективом, батьківською громадою зібрано і систематизовано десятки експонатів.

Експозиція музею складається з таких розділів: «Історія села», «Видатні люди села», «Предмети побуту», «Давні знаряддя праці», «Давні видання». Матеріали зібрані учнями та вчителями розповідають про історію заснування Ваньович, життя і побут мешканців села. В музей представлено невелику нумізматичну колекцію: монети та паперові купюри різних часів.

Окремий розділ присвячений висвітленню сторінок героїчної боротьби Української Повстанської Армії на теренах нашого регіону.

В експозицію входить 205 експонатів. 57 з них оригінальні.

Музей знаходиться на другому поверсі школи с.Ваньовичі, займає одну кімнату площею 48 м2.

Вищим керівним органом музею є музейна рада, в яку входять директор школи та вчитель історії Фляк О.Я., вчитель історії Герчанівська І.О., вчитель української мови та літератури Журавчак І.В., учениця 10 кл. Ірина Шедна.

В приміщенні музею проводяться семінари з історії, народознавства, краєзнавства, української літератури, вечорниці, громадські зустрічі.

Музей знаходиться на вул. Сонячній 113 с. Ваньовичі Самбірського району Львівської області.

«  Березень 2024  »

описание В усякому разi будьмо незлобивi! Григорій СКОВОРОДА